Čtvrtfinále Univerzitní fotbalové ligy

Ve středu 16. října se v tréninkovém centru Sparta Praha na pražském Strahově na umělé trávě třetí generace střetly týmy VŠE a MUNI v rámci čtvrtfinále Univerzitní fotbalové ligy.

Oba týmy postavily silné výběry a od začátku se hrálo svižné utkání s velkou technickou vyspělostí na obou stranách. Nejprve zahrozila domácí VŠE, ale v jednom případě domácí Šenkýř mířil vedle a poté Skleničku vychytal vynikající hostující golman. V další pasáži se osmělili hosté z Brna, ale protože ani oni nevyužili své velké šance, tak se stále hrálo nerozhodně. Nerozhodný stav vydržel do 29. minuty, kdy brejkovou situaci vyřešil Sěnkýř, svoji druhou velkou příležitost v zápase proměnil a otevřel skóre. Následovala pasáž, kdy hostující MUNI tlačila, a VŠE se soustředila na protiútoky. Těsně před půlí se domácí prosadili podruhé. Krásný dlouhý pas Muchy přetavil ve druhý gól Diviš, když nadvakrát překonal hostujícího brankáře, a dal tak pražskému týmu dvougólový náskok, který vydržel do konce prvního poločasu.

Ve druhé části hry se obrázek hry příliš nezměnil: MUNI se snažila tlačit a VŠE spíš spoléhala na protiútoky. Jedna taková situace v 61. minutě vyústila ve třetí trefu, když se po druhé v zápase prosadil Diviš. Tentokrát byl ve správný čas na správném místě ve vápně soupeře a zhodnotil práci Skleničky střelou do odkryté branky – 3:0 pro VŠE. O dvě minuty svitla hostujícímu MUNI naděje, když po ruce domácího hráče v pokutovém území byla nařízena penalta. Ale jak rychle naděje svitla, tak rychle zhasla, protože hosté tuto příležitost nevyužili. Poté oba týmy hodně prostřídaly a zápas se už víceméně dohrával. Po závěrečném hvizdu rozhodčího platilo skóre VŠE – MUNI 3:0. Domácí VŠE po dvou letech postoupila do semifinále soutěže a bude jistě chtít vylepšit bramborovou medaili z roku 2022.

Hodnocení trenéra VŠE Jiřího Kotába: Předně bych chtěl ocenit hosty z Brna, kteří dorazili v plné síle, ač zápas nezačínal v úplně optimální čas. Zápas to byl velmi vyrovnaný. Rozhodla lepší efektivita v zakončení a myslím, že náš tým se zklidnil po druhém gólu „do šatny“. Od této chvíle jsem byl přesvědčený, že postoupíme. Pochvalu zaslouží nováček Roman Diviš, který měl do týmu vnést lepší efektivitu v zakončení, která nás srážela např. na letošních akademičkách. Romanovi se to v premiéře dvěma brankami povedlo. Nicméně pochvalu zaslouží celý tým, který zápas odehrál ve vysokém standardu. A pochvalu mají rovněž náhradníci, kteří i když nedostali takovou minutáž na hřišti, tak celý zápas podporovali náš tým!