Novinky v Alumni & Corporate Relations

Alumni & Corporate Relations má na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze již dlouholetou tradici. Počátkem roku 2021 se jeho ředitelem stal Mgr. Ing. Martin Rey a od té doby proběhlo několik významných změn.

Nově byla v rámci Alumni & Corporate Relations založena čtyři specializovaná centra: Kariérní centrum, Eventové centrum, Absolventské centrum a Partnerské centrum. Všechna zmíněná centra spolu úzce spolupracují a jsou nedílnou součástí Alumni & Corporate Relations.

Kariérní centrum VŠE (KC VŠE) má na starosti propojování studentů a absolventů s firemní praxí. KC VŠE nabízí atraktivní služby, které studentům pomáhají nastartovat úspěšnou kariéru a usnadňují jim vstup na trh práce. KC VŠE pořádá mimo jiné také veletrhy pracovních příležitostí, na jaře roku 2021 KC VŠE pořádalo největší virtuální univerzitní veletrh pracovních příležitostí ŠANCE a v říjnu pak probíhal veletrh prezenčně na VŠE. KC VŠE dále organizuje kariérní workshopy, individuální kariérové poradenství a mnoho dalších aktivit. Zároveň Kariérní centrum VŠE pomáhá studentům VŠE překonat jejich aktuální potenciální kariérní problémy a výzvy, snaží se reagovat na potřeby zaměstnavatelů z hlediska jejich nároků na zaměstnance a usnadnit jim nábor kvalifikovaných studentů a absolventů z řad VŠE. Spolupracujícím společnostem umožňuje KC VŠE kontakt se studenty například prostřednictvím osobních setkání a cílené inzerce. Portfolio služeb Kariérního centra bylo v poslední době rozšířeno také o platformu Jobeeto, projekt, realizovaný ve spolupráci s Fakultou podnikohospodářskou VŠE, jehož cílem je propojení studentů VŠE se zaměstnavateli za použití moderních technologií.

Eventové centrum VŠE (EC VŠE) organizuje či spoluorganizuje největší společenské, odborné i sportovní akce školy. Konkrétně pořádá jeden z největších univerzitních plesů v Evropě, kvalitní sportovní akce na VŠE, Seznamovací kurzy VŠE, Talent VŠE, Absolventský večer VŠE a kariérní veletrh ŠANCE. Intenzivně spolupracuje s Kariérním i Absolventským centrem VŠE v rámci organizační struktury Alumni & Corporate Relations. Eventové centrum VŠE celé škole i jednotlivým fakultám, pracovištím, spolkům, zaměstnancům a partnerům pomáhá s organizací či spoluorganizací eventů.

Partnerské centrum VŠE (PC VŠE) zprostředkovává uzavření partnerství mezi Vysokou školou ekonomickou v Praze a spolupracujícími společnostmi. Partnerství mívá podobu smluv o partnerské spolupráci obvykle uzavíraných většinou na dobu jednoho roku s možností jeho prodloužení. Partnerství s VŠE je možné například v oblastech PR aktivit, zprostředkování kontaktu se studenty a další HR aktivity, publikační činnosti, partnerství ve výběrových vzdělávacích programech, spolupráce na výzkumech realizovaných na VŠE a jakákoli další spolupráce zajímavá pro partnerskou organizaci i VŠE.

Absolventské centrum VŠE (AC VŠE) pravidelně připravuje odborné přednášky, neformální setkání i sportovní aktivity, díky kterým mají absolventi VŠE možnost být součástí školy i po ukončení studií. Cílem absolventského centra je poskytnout absolventům VŠE možnost potkat i po konci studia své bývalé spolužáky a učitele, navštívit a podpořit svou alma mater, zúčastnit se zajímavých přednášek i pestré nabídky eventů. Pro všechny absolventy je založen Absolventský portál. Pravidelně probíhá Absolventský večer, Absolventské středy a další akce pro absolventy.

Alumni & Corporate Relations připravuje spoustu nových projektů, snaží se dosavadní služby zatraktivnit a nabízet nové. Máte se na co těšit.