Ze života na VŠE aneb více jak polovina semestru je pryč! 

Další měsíc našich studijních životů je za námi, a tak se pojďme společně ohlédnout na některé z mnoha zajímavých akcí, které se uskutečnily na naší Vysoké škole ekonomické v Praze. 

Klub cestovatelů VŠE měl hned dvě velmi poutavé přednášky. První z nich, která se konala 23. října, nesla název: „Brazílie není jen samba a karneval: Cesta po jižní Brazílii“. Druhou jste mohli navštívit minulý týden. Jejím tématem byly „Toulky Kavzkazem” (Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán). (@klubcestovateluvse.) 

Během posledních čtyř týdnů pořádal hned několik akcí i Klub investorů, další ze studentských spolků VŠE. Jednou z nich byla přednáška v anglickém jazyce na téma: ,,The Impact Investing Playbook“ s Andrew Grayem (Tilia Impact Ventures). Mimo to se konaly další tři přednášky, které své posluchače obohatily o mnoho zajímavých informací. Mezi hlavní témata těchto akcí patřily: rozvojové projekty Penty a transformace veřejně obchodovatelné společnosti Groupon. V neposlední řadě se jedna z těchto přednášek zabývala novým fondem od J&T Banky. Tato přednáška nesla název: „Je v Česku dnes do čeho investovat?“. (@ki_praha.) 

Sledující Prague banking clubu VŠE také jistě zaznamenali, že 25. října proběhla sharing session ve spolupráci s Private Equity fondem Orients. Gabriel Szuma a Jakub Čížek svým posluchačům společně představili portfoliové společnosti, mezi které patří například výrobce modulárních konstrukcí Moravia Containers, obchodní řetězec Flosman nebo holding CEAH, jehož hlavní specializací je průmyslová automatizace. (@praguebankingclub.) 

Pozadu nezůstal ani studentský spolek ECONSE, který pořádal velmi zajímavou debatu týkající se inflační situace v ČR. Předmětem diskuze byl také aktuální stav české ekonomiky a kroky, které učinila ČNB. Tato debata nesla název: „Za pět minut dvanáct aneb je česká ekonomika na pokraji zhroucení” a hlavním hostem byl Ing. Pavel Potužák, Ph.D. z Katedry ekonomie VŠE. (@econse.spolek.) 

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti pořádal během tohoto měsíce hned dvě akce. První z nich byla přednáška, jež nesla název: „48 hodin od nápadu ke startupu, který změnil český knižní trh“. Hlavním hostem byl Tadeáš Kula, zakladatel společnosti Reknihy. Mimo to jste také mohli navštívit jedinečný workshop na téma: „Web3Recruitment: The art of Branding and Interview Success“, který se vám snažil přiblížit svět Crypta, Blockchainu, Defi a mnoho dalšího. (Více informací na @skokvse.) 

Během inovačního týdne si na své přišli i nadšenci šachů. 7. listopadu 2023 totiž proběhl oficiálně první šachový turnaj od studentského spolku Chess Club VŠE. Více informací na (@clubchess.club.) 

Další zajímavou akcí byla přednáška na velmi aktuální téma: „Izraelsko-palestinský konflikt, geopolitika a hrozby plynoucí z případné eskalace konfliktu“, kterou pořádal Klub mladých politologů. Mezi hlavní hosty patřily Dr. Irena Kalhousová a plk. Mgr. Ivo Zelinka. (Více informací na @kmp.vse.) 

V neposlední řadě proběhl také v Akademickém klubu VŠE jedinečný Pubkvíz spolku 4FIS, kde soutěžící mohli vysoutěžit spousty zajímavých cen. Pro více informací o tomto studentském spolku VŠE sledujte jejich oficiální Instagram (@4fisclub). Každý měsíc pořádají mnoho zábavných eventů. 

Kromě výše zmíněných událostí pořádal velmi poutavý seminář i spolek Junior Diplomat Initiative.  Jeho hlavním hostem byla Věra Jeřábková, bývalá ředitelka Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí ČR. (@juniordiplomatinitiative.) 

Věříme, že jste navštívili alespoň některé z těchto výjimečných akcí. Pokud ne, tak máte do konce semestru ještě mnoho příležitostí. Stačí sledovat výše zmíněné oficiální Instagramové profily nebo Facebookové účty studentských spolků a organizací, které vás zaujaly.  

Přejeme krásný poslední měsíc zimního semestru 2023/2024.