ZRUŠENO: Absolventská středa: Vazba fiskální a měnové politiky /23. 11./

Přednáška plánovaná na středu 23. listopadu je přeložena na leden z důvodu nemoci přednášející. Nový termín bude v nejbližší době upřesněn.

 

Zveme vás 23. listopadu od 18:00 na hybridní přednášku (online/osobní účast) v rámci projektu Absolventské středy na téma „Vazba fiskální a měnové politiky“, kterou povede Eva Zamrazilová*, viceguvernérka ČNB a absolventka Národohospodářské fakulty VŠE v Praze.

Po akci se uskuteční neformální setkání s drobným rautem.

Kdy: středa 23. listopadu 2022, od 18:00 hod
Kde: osobně v RB 211 na VŠE / online v MS Teams
Nutná bezplatná registrace předem zde

Zaměření přednášky:

Přednáška rozebere, proč je česká inflace jedna z nejvyšších v EU. Bude se podrobněji věnovat inflačním tlakům přicházejících z trhu práce, detailně rozebere problém příliš expanzivní fiskální politiky v posledních letech a její vliv na inflaci. Současně ukáže i to, že dlouhodobě byla domácí měnová politika příliš uvolněná, což rovněž přispělo k růstu inflačního podhoubí.

*Medailonek Eva Zamrazilová

Eva Zamrazilová je od roku 2008 členkou bankovní rady ČNB a od 1. července 2022 také zastává funkci viceguvernérky ČNB. Po ukončení svého mandátu v roce 2014 nastoupila na pozici hlavní ekonomky České bankovní asociace. V roce 2017 byla jmenována Poslaneckou sněmovnou na návrh vlády do Národní rozpočtové rady jako její předsedkyně. V roce 2022 se zapojila do poradního týmu pro přípravu důchodové reformy ustaveného ministrem práce a sociálních věcí. Dlouhodobě publikuje v domácím i zahraničním odborném tisku na témata makroekonomické rovnováhy, konvergenčního procesu tranzitivních ekonomik, hospodářské politiky, trhu práce a rozpočtové odpovědnosti. Rovněž přednáší na odborných konferencích. Více informací se dočtete zde.

Více o projektu Absolventské středy

Těšíme se na setkání!