Do důchodu bez důchodu? 

Na půdě Vysoké školy ekonomické se minulý čtvrtek uskutečnilo natáčení speciálu dvou pořadů Seznam Zpráv. Celá akce probíhala v prostorách Vencovského auly, přičemž jako první přišel na řadu podcast Ptám se já, jehož tvůrkyní je Marie Bastlová. Druhým zmiňovaným podcastem je dílo politických komentátorů Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího s názvem Vlevo dole. 

 

Tématem celého natáčení byla plánovaná důchodová reforma, kterou navrhl vícepremiér ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, který společně se stínovým ministrem práce a sociálních věcí Alešem Juchelkou přijal pozvání do tohoto speciálu. V návaznosti na probírané téma nesl také celý pořad název – Do důchodu bez důchodu? 

 

Natáčení se zúčastnilo mnoho studentů a pedagogů, a to nejen ze samotné Vysoké školy ekonomické, ale i z dalších vysokých a středních škol. Přístup byl umožněn i široké veřejnosti. Oficiálně bylo zaznamenáno necelých 400 registrací. Pevně věříme, že zájemců bude rok co rok přibývat. Součástí celé debaty byly také jednotlivé vstupy diváků, jež mohli hostům pokládat otázky k danému tématu. 

 

Doufáme, že si celou akci užilo nejen samotné publikum, ale i výše zmínění hosté, kteří přijali pozvání do tohoto pořadu. Naše univerzita se rozhodla pokračovat ve spolupráci se Seznam Zprávami i nadále a natáčení dalšího speciálu je tak plánované ještě na podzim letošního roku.  

 

Tak neváhejte a staňte se součástí naší další debaty.