EMOS konference

Ve dnech 26. a 27. října 2023 se na Vysoké škole ekonomické v Praze konal již devátý ročník EMOS Workshopu.  

Celého setkání se zúčastnili zástupci magisterských programů s akreditací EMOS label, statistické instituce, členové Rady EMOS, studenti a absolventi EMOS, Evropská centrální banka a národní centrální banky a další mezinárodní organizace.   

EMOS konference je jedna z nejvíce uznávaných akcí, kterou každoročně pořádá EUROSTAT. Cílem tohoto semináře, který má promyšlenou strukturu zaměřenou na podporu účinné spolupráce, je využít bohatství různých perspektiv při utváření budoucnosti systému EMOS. 

Díky tomuto semináři účastníci získali větší přehled o nejnovějším vývoji v oblasti evropské statistiky a prozkoumali příslušné aktivity v oblasti vysokoškolského vzdělávání na evropské úrovni. Dvě klíčová témata této konference byly stáže a zaměstnatelnost studentů EMOS a spolupráce a soudržnost v síti EMOS. V rámci programu jste se mohli účastnit i mnoha panelových diskusí, společného vytváření nápadů a jiných networkingových akcí 

Akreditaci „European Master in Official Statistics“ nedávno již podruhé obhájila specializace Official Statistics, součást studijního programu Economic Data Analysis (EDA-MOS). Garantem studijního programu je prof. Ing. Jakub Fischer, Ph.D., děkan Fakulty informatiky a statistiky, akademickým ředitelem je doc. Ing. Mgr. Petr Mazouch, Ph.D.