Eventové centrum VŠE na univerzitě v Utahu v USA

Mezinárodní institut veřejných financí (IIPF) pořádá každoroční kongres, který je určen pro odborníky z různých států světa. Jeho cílem je zejména utváření bezpečného fóra pro výměnu názorů. 

IIPF usiluje o intelektuální výměnu mezi všemi, kteří se zabývají výzkumem, výukou nebo praxí v oblasti veřejné ekonomie. Tento institut má více jak 600 členů z 50 různých zemí. 

Letošní ročník se koná v americkém Utahu na Utah State University ve městě Logan a klíčovým tématem celé třídenní konference (14. 8. – 16. 8.) jsou Behaviorální veřejné finance, které zazní zejména prostřednictvím projevů B. Douglase Bernheima (Stanford), Joany Naritomi (LSE) a Johannese Spinnewijina (LSE). 

Příští rok se tato významná konference bude konat na naší univerzitě, a to konkrétně v termínu od 21. do 23. srpna 2024. 

Bude se jednat již o 80. ročník. Vzhledem k tomu, že jde o jednu z významnějších akcí, kterou na VŠE pořádáme, se naše Eventové centrum VŠE přípravám věnuje již nyní. V rámci zdokonalování celé této výroční akce se organizátoři zaletěli na letošní ročník podívat až do samotného Utahu, aby měli o celé této konferenci přehled a mohli vychytat i ty nejmenší detaily.  

Tématem roku 2024 budou Mezinárodní daňové úniky a nerovnost. Akce bude určena pro celou akademickou sféru a jejím cílem bude výměna názorů na toto téma.