Ze života na VŠE aneb semestr zahájen!

Více jak měsíc zimního semestru 2023/2024 je za námi a my bychom vám rádi připomněli, co se na Vysoké škole ekonomické v Praze od začátku akademického roku odehrálo a co jste možná minuli.

Sledujícím Klubu cestovatelů VŠE jistě neuniklo, že se od začátku semestru uskutečnily již tři přednášky, které se týkaly cestování a míst, která stojí za to prozkoumat. První z těchto přednášek jste mohli navštívit 26. září. Hlavním tématem byla „Západní Afrika: dobrodružství až na hranu“. Poté následoval event, který se snažil zblízka přiblížit téma Jižní Koreje s názvem: „Jak (ne)pochopit Jižní Koreu“. Nejčerstvější akcí pořádanou studentským spolkem Klub cestovatelů VŠE byla přednáška o Iráku – „Irák: Země, které (asi) není pomoci“. Další přednáška se bude konat již příští týden, a to hned v pondělí. Pro bližší informace zavítejte na jejich facebook (Klub cestovatelů VŠE).

Dalším studentským spolkem, který již od začátku semestru pořádá akce přístupné všem, kteří mají zájem se zúčastnit, je 4FIS. Tento spolek přišel s mnoha zábavnými eventy, mezi které patřil například Pub Quiz, Geek Quiz, spoustu sportovních turnajů, turnaje v deskových hrách a další. Pro větší přehled o všech jejich již uplynulých i plánovaných akcích, doporučujeme sledovat jejich facebook (4FIS-Studentský spolek), či Instagram (@4fisclub).

Pozadu nezůstal ani studentský spolek s názvem ECONSE. Pod jeho taktovkou se 5. října uskutečnila debata s názvem „Tak jak nám to dopadlo anebo o slovenských volbách“. V rámci debaty se probírala témata jako průběh voleb na Slovensku, volební výsledky a dopad voleb na politický a ekonomický vývoj Slovenska. Termíny dalších akcí tohoto spolku najdete na jejich instagramovém profilu (@econse.spolek) a facebookovém účtu Econse.

Kromě výše zmíněných akcí se konala také přednáška Klubu investorů s názvem „Úvod do světa hedge fondů“. V rámci této přednášky se účastníci dozvěděli, co vlastně hedge fondy jsou, jakým způsobem fungují, jak se od sebe různé fondy liší a mnoho dalších užitečných informací týkajících se tohoto tématu. Veškeré informace o plánových akcích se dozvíte na facebooku (Klub investorů) a na webových stránkách.

V neposlední řadě se konal event pořádaný Junior Diplomat Initiave. Jednalo se o diskuzi, která se týkala Severoatlantické aliance (NATO). Hostem této diskuze byl David Konecký, vrchní ředitel bezpečnostní a multilaterální sekce MZV ČR. Další akce studentského spolku JDI naleznete na facebooku (Junior Diplomat Initiave) a na Instagramu (@juniordiplomatinitiave).

Dále zde máme akci od Klubu mladých politologů, který tento týden pořádal debatu s bolivijskou senátorkou Cecilii Requena Zarate. Jejím polem působnosti je ochrana přírody, včetně Amazonského pralesa, který současná vláda v Bolívii vypaluje a kácí. Druhým hostem debaty byl český ekonom a politik – Ivan Pilip, který v minulosti zastával post ministra financí a viceguvernéra v Evropské investiční bance. Pro více informací se podívejte na Instagram Klubu mladých politologů (@kmp.vse) a na facebook (Klub mladých politologů).

Tou největší akcí od začátku semestru se však rozhodně stala zahajovací party, kterou pořádala studentská organizace ESN. Tato akce s názvem VŠE Bomba party se konala 27. září v OX Clubu Prague a navštívilo ji rekordních 1509 návštěvníků, převážně studenti VŠE z různých studijních programů, fakult a ročníků.

Akcí na Vysoké škole ekonomické v Praze se koná skutečně mnoho, proto nezapomeňte sledovat náš Instagram @ec_vse, ať jste v obraze. Pokud byste se rádi dozvěděli, co dalšího se na VŠE dělo, mrkněte na naše předchozí články.