Ze života na VŠE aneb zkouškové se blíží!

Letní semestr je téměř u konce a blíží se tak dlouho očekávané zkouškové období. Pojďme si zrekapitulovat, které další eventy se na Vysoké škole ekonomické v Praze v průběhu letního semestru odehrály.  

Nejdříve si připomeneme akce pořádané studentským spolkem Klub cestovatelů VŠE, který ve druhé části letního semestru zorganizoval hned několik zajímavých eventů. Jedním z těch, které se konaly na půdě VŠE, byla přednáška o cestování zadarmo s názvem: „Dobrodružství bez limitů”. Další akcí bylo vyprávění plné poutavých historek studenta, který byl na výměnném pobytu v Portugalsku. Tato akce nesla název: „Proč (ne)jezdit na Erasmus”. Pro bližší informace zavítejte na jejich Facebooku (Klub cestovatelů VŠE). 

Dalším studentským spolkem, který již od začátku semestru pořádá zábavné akce nejen pro studenty je All Arts Club. Mezi eventy pořádané All Arts Clubem patří Vernisáž výstavy Umíme VŠE a Stand-up Comedy na VŠE.  Více informací najdete na jejich Facebooku (All Arts Club) a Instagramu (allartsclub).

Dalšími eventy, které se v tomto semestru na VŠE konaly, jsou akce pořádané studentským spolkem Junior Diplomat Initiative. K těm patří například Diskuze s Mattem Fieldem, britským velvyslancem v České republice, kde se studenti mohli dozvědět vše o česko-britských vztazích a podívat se na celou problematiku těchto vztahů očima diplomata. Více informací naleznete na jejich Facebooku (Junior Diplomat Initiative) a Instagramu (juniordiplomatinitiative).   

Pozadu nezůstal ani Klub investorů, který mimo jiné zorganizoval workshop ve spolupráci se společností PwC a spoustu interaktivních přednášek na téma: „Dlouhodobá správa privátního majetku investiční strategie pro family office a nadace”; „Jak rozhýbat český kapitálový trh?” a „Odeznívání inflace a vývoj úrokových sazeb”. Více informací o plánových akcích se dozvíte na Facebooku (Klub investorů) a na webových stránkách  

Kromě výše zmíněných akcí se konala také panelová diskuze Finančního a bankéřského klubu FinBank. Diskuze se týkala velmi populární otázky přijetí eura v České republice. Hlavním hostem byl český ekonom a místopředseda Poslanecké sněmovny Ing. Jan Skopeček, Ph.D. a odborník na makroekonomii a mezinárodní finance prof. Ing. Martin Mandel, CSc. Kromě jiného pořádal FinBank také přednášku s názvem: „Za hranicemi akcií: Proč investovat do private equity fondu”. Více informací o plánových akcích se dozvíte na jejich Instagramu (finbank_vse).

V neposlední řadě pořádal mnoho eventů také Klub studentů cestovního ruchu (CUFR). Mezi akce pořádané na Vysoké škole ekonomické v Praze patří například přednáška o cestovním ruchu s expertem Leighem Mercerem nebo networkingová akce s názvem: „Meetings matter; Mice: Příležitosti a výzvy v Praze”. Mimo jiné zorganizoval tento klub také exkurzi týkající se Řízení letového provozu. Více informací o dalších eventech naleznete na Facebooku (CUFR) a Instagramu (cufr.vse).

Mnoho studentských akcí uspořádal také studentský spolek 4FIS. Jednou z nich byl i naučný Unity Workshop, kde mohli studenti získat potřebné znalosti ohledně základů engine unity. Spolek 4FIS pořádal mimo jiné i zábavný Pubquiz v Akademické klubu na VŠE. Pubquiz od spolku 4FIS se na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze koná pravidelně, pokud byste o něj či o více akcí 4FIS měli zájem, sledujte jejich Instagram (4fisclub).   

Ve spolupráci studentského spolku Klubu daňařů, Katedry veřejných financí a Katedry daňových poradců vznikla Talkshow s názvem: „Daně, my love”. Talkshow se zabývala zejména problematikou daní a využití umělé inteligence. Více informací na Instagramu (klubdanaru) a Facebooku (Klub daňařů).

Během inovačního týdne uspořádal spolek MUN Prague „Simulaci Rady bezpečnosti OSN”, na které se studenti mohli vžít do role diplomatů, diskutovat o naléhavých globálních problémech, uzavírat spojenectví a vyzkoušet si, jak probíhá jednání v Radě bezpečnosti Organizace spojených národů. Více informací na Instagramu (munprague) a Facebooku (MUN Prague).

Během inovačního týdne si na své přišli i nadšenci šachů. 11. dubna 2024 totiž proběhl další šachový turnaj od studentského spolku Chess Club VŠE. Informace o plánovaných šachových turnajích naleznete na Instagramu (clubchess.club).

Další zajímavou akcí byl Business Cocktail Studentského klubu obchodu a konkurenceschopnosti, kde měli účastníci skvělou příležitost seznámit se s osobnostmi ze světa businessu. Mimo jiné pořádal SKOK i workshop na téma rozvoje kariéry. Více informací o dalších eventech naleznete na jejich Instagramu (skokvse) a Facebooku (SKOK).

Kromě již zmíněných událostí uspořádal velmi poutavou besedu i debatní spolek Econse. Beseda byla zorganizována ve spolupráci se členy Evropské rozvojové agentury. Cílem této diskuze bylo umožnit studentům hlubší poznání a porozumění evropským programům a jejich projektovému managementu. Více informací na Facebooku (Econse) a Instagramu (econse.spolek).   

Sledující Klubu mladých manažerů jistě zaznamenali, že tento studentský spolek uspořádal několik eventů. Jedním z nich byla například přednáška s Michalem Mládkem, největším franšízantem McDonald’s v České republice na téma: „Jak se řídí 10 poboček McDonald’s?”. Mimo jiné KMM zorganizoval i kreativní workshop ve spolupráci se společností LEGO. Informace o eventech Klubu mladých manažerů naleznete na Facebooku (Klub mladých manažerů) a Instagramu (kmm_vse).

Za zmínku stojí také event Klubu mladých politologů. Jejich sledující jistě zaznamenali, že tento spolek pořádal 3. dubna svůj první PubQuiz. Více informací o plánovaných akcí Klubu mladých politologů naleznete na jejich Facebooku (Klub mladých politologů) a Instagramu (kmp.vse).