Individuální kariérové poradenství

Registrace na každý semestr najdete zde.

Jedná se o konzultaci s kariérní poradkyní, která s Vámi probírá vhodné kroky do začátku Vaší kariéry (doba konzultace je 60 minut a je možné domluvit si individuálně jednu další konzultaci).

V rámci konzultace s Vámi poradkyně probere vše, co by Vás ohledně vstupu na pracovní trh mohlo zajímat. Máte možnost dozvědět se více o průběhu výběrového řízení na konkrétní pozici (CV, pohovor, AC atd.) nebo kde a jak nejlépe hledat zaměstnání. Kariérní poradenství se orientuje zejména na tyto oblasti:

  • vytýčení cíle výběrového řízení a strategie úspěchu
  • profil pracovního místa, kompetenční modely
  • jakou formu životopisu zvolit, jak napsat motivační dopis
  • výběrový pohovor a příprava na něj
  • Assessment Centre a psychologická diagnostika ve výběrovém řízení
  • adaptační procesy, zkušební lhůta

Pro efektivnější využití času, který je pro jednotlivé studenty k dispozici, doporučujeme zaslat kariérové poradkyni v předstihu životopis (v ČJ a AJ) a případně i nástin problematiky, které byste se chtěli věnovat. O zaslání životopisu budete požádání e-mailem z ACR cca týden před plánovaným setkáním.
Konzultace jsou časově omezeny (60 min.), proto, prosíme, dodržujte stanovené termíny.

Zajímají Vás nejčastější otázky? Najdete je zde IKP – 16 otázek.

Jak se můžete přihlásit?

Toto poradenství je určeno pro všechny studenty VŠE a také pro čerstvé absolventy VŠE (cca 2 roky po ukončení studia). Přihlašování probíhá prostřednictvím on-line registrace každý semestr. Přesný čas spuštění registrací Vám připomeneme i e-mailem prostřednictvím Odběru novinek v InSISu.

Pro přihlašování použijte heslo do InSISu.

Rádi byste se IKP zúčastnili, ale všechna místa jsou již plná? V rámci online registrace se můžete hlásit i jako náhradníci (po uzavření registrací nám můžete napsat na acr@vse.cz). Pokud se uvolní místo, budeme Vás kontaktovat.

UPOZORNĚNÍ: Vaše přihláška je závazná. Pokud jste přihlášeni a nemůžete se on-line konzultace ze závažných důvodů zúčastnit, informuje nás co nejdříve na acr@vse.cz (nejpozději 24 hodin předem). Nabídneme Vaše místo náhradníkům, kteří to jistě ocení. Pokud tak neučiníte, nebude Vám již umožněn přístup na další akce pořádané acr, kde je potřeba registrace.